Kezdőlap >> Hírek >> Fontos tájékoztató az Egészségközpont működéséről

2020-03-17 07:40:25

Fontos tájékoztató az Egészségközpont működéséről

Tisztelt Mikepércsi Polgárok!

Az új típusú koronavírus járvány megfékezésére a kormány által kihirdetett veszélyhelyzet és a személyes elkülönítési ajánlások alapján új, EGYÉNI ELJÁRÁSREND KERÜL BEVEZETÉSRE.
Az eljárásrend hatálya kiterjed az Egészségközpontban zajló
•    gyermekorvosi és
•    háziorvosi rendelésekre,
•    a védőnői szolgálat működésére.

Az intézkedések az Önök, gyermekeik és az alapellátás fenntarthatóságának biztosítása céljából történnek.

I.)    A betegellátás, az egészséges gyermekek tanácsadása, a védőoltások beadása
2020.03.17-től kizárólag előzetes telefonon történő időpont egyeztetést követően lehetséges (kivéve a közvetlen életveszély elhárítását).

Kérjük, hogy enyhe felső légúti tünetek, hasmenés, enyhe láz esetén maradjanak otthon és telefonon kérjenek segítséget.

A megnövekedett telefonhívások miatt kérjük legyenek türelemmel!

II.)    A gyermekorvosi és védőnői várótermekben egyidejűleg csak egy beteg és egy hozzátartozó tartózkodhat. A felnőtt háziorvosi váróban egyidejűleg legfeljebb 5 beteg tartózkodhat. A rendelőkben egyszerre csak egy beteg tartózkodhat. Mindenki számára kötelező a belépés után és a kilépés előtt a váróteremben kézfertőtlenítés a kihelyezett kézfertőtlenítővel.

Az ellátás nem tarthat tovább 10 percnél, csupán a legszükségesebb vizsgálatokra, kikérdezésre, terápiás javaslatokra korlátozódik. Kérjük készüljenek fel a következő kérdésekre: - mi a panasz, mióta tart, mit tett eddig, kivel érintkezett?

III.)    A vészhelyzet idején a betegek otthoni vizsgálatára csak szakmailag indokolt esetben van lehetőség.

IV.)    Az egészségügyi dolgozók adminisztratív feladatot (igazolások, jogosítvány, közgyógy-igazolvány hosszabbítása) nem végeznek, figyelemmel arra, hogy ezen okmányok automatikusan érvényben maradnak a járványügyi veszélyhelyzet alatt.

V.)    A rendelőkben receptkiadás nem történik. A receptírást elektronikus úton végezzük, a felírt gyógyszerek átvétele a beteg TAJ száma, saját személy azonosság igazolása mellett  hozzátartozók számára is lehetséges. A beutalók kiadása telefonos egyeztetés alapján történik.

Kérjük a fent leírtak elfogadását, együttműködésüket!

Mikepércs, 2020. március 17.

Tímár Zoltán
                                     polgármester