Kezdőlap >> Hírek >> Disznótoros büszkeségünk Derecskéről

Disznótoros büszkeségünk Derecskéről

2022-02-11 14:07:04

Disznótoros büszkeségünk Derecskéről

Az Önkormányzat csapata meghívást kapott a Derecskei Disznótorra és a Hajdú-Bihar Megyei Téli Vásár rendezvényre, ahol csapatunk egy fél disznó feldolgozására vállalkozott, ami nem kis feladat volt. Készítettünk orjalevest, hurkát, kolbászt, tepertőt, újhúst, toroskáposztát, de még töltött káposztát is. A főzés közben részesei lehettünk a busójárásnak is, ami a versenyzők között zajlott.

A 18 induló csapatból, akik disznótoros ételeket és  csülkös finomságokat készítettek, a főzőcsapatunk 4 helyezést is elhozott a következő kategóriákból:
1. hely kolbász készítése, 2. hely toroskáposzta készítése, 2. hely helyi különlegesség kategóriában a töltött káposztával és 3. helyezés a tálalásra.

Büszkék vagyunk a csapatra! Gratulálunk a kiemelkedő ízek készítőinek! Köszönjük az előkészületekben segítséget nyújtó kollégák munkáját is!

Bízunk benne, hogy jövőre újra ott lesz a csapatunk!